مجله سیم کارت

گوشی های جدید موتورولا با قابلیت انعطاف پذیری صفحه نمایش

0 4

کمپانی موتورولا از گوشی های جدید خود با قابلیت های متنوع از جمله انعطاف پذیری صفحه نمایش رونمایی کرد.

گوشی های جدید موتورولا با قابلیت انعطاف پذیری صفحه نمایش

در روز های اخیر گوشی های جدید موتورولا ریزر که از صفحه نمایش انعطاف‌پذیر بهره می‌برد رو نمایی شد.با این حال یکی از دغدغه های کاربران، دوام و مقاومت گوشی‌های تاشو است که به یکی از موضوع‌های بسیار مهمی در استفاده از این نوع گوشی ها تبدیل شده است. در رابطه با همین موضوع سایت CNET آزمایشاتی انجام داده است تا بتواند میزان دوام این گوشی تاشو را مورد بررسی قرار دهد.

مدیران این سایت دستگاهی برای این آزمایش، طراحی کرده اند تا هزاران بار موتورولا ریزر را باز و بسته کند. مدیران سایت CNET از همین دستگاه برای آزمایش گلکسی فولد هم استفاده کرده که در نهایت توانست حدود 120 هزار مرتبه باز و بسته شدن را دوام بیاورد. در آزمایش های انجام شده گوشی جدید موتورلا از لحاظ دوام حرف زیادی برای گفتن نداشت و در این آزمایش بعد از حدود 30 هزار مرتبه باز و بسته شدن خراب شد و کارشناسان این سایت دیگر نتوانستند آن را به طور کامل ببندند

لازم به ذکر است که در این آزمایش حتی پس از خرابی لولای گجت، امکان استفاده از نمایشگر انعطاف‌پذیر وجود داشت. بعد از این ازمایش میتوان نتیجه گرفت اگر روزی 100 بار "موتورولا ریزر" را باز و بسته کنید، این گوشی یک سال هم دوام نمی‌آورد. اگر این رقم 50 بار در روز باشد، می‌توانید برای حدود 18 ماه از این گوشی 1500 دلاری استفاده کنید.

با این حال این نکته را باید در نظر بگیریم که این ربات اگرچه مانند انسان به نرمی گوشی را باز و بسته نمی‌کند و در ضمن در زمان محدود هزاران بار گوشی متحمل چنین فشاری می‌شود، ولی در هر صورت برای بررسی دوام گوشی تاشو باید چنین آزمایش‌هایی انجام شود. در اخر باید امیدوار بود که شرکت‌های پیشرو در فناوری و تکنولوژی برای ساخت گوشی‌های تاشو توجه و تمرکز بیشتری برای دوام و استقامت و ماندگاری گوشی از خود نشان بدهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.