مجله سیم کارت

راه اندازی سرویس ای سیم در ایرانسل به صورت آزمایشی

0 9

ایرانسل اپراتور دیجیتال در ایران سرویس ای سیم را به صورت آزمایشی راه اندازی کرد و مدیر عامل ایرانسل این موضوع را در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد . "سیم کارت" های ای سیم ، سیم کارت هایی هستند که قابل ادغام هستند وو بخشی جدا نشدنی از برد اصلی گوشی های هوشمند است و سیم کارت قابل خروج از گوشی نخواهد بود و اپراتور مربوطه باید در کشور های محل سکونت پشتیبانی کنند .
در واقع این سیم کارت ها برای افرادی که دائما در حال سفر هستند جذاب است زیرا نیازی به تعویض و یا خرید سیم کارت جدید مخصوص کشور مربوط نخواهند بود و در نهایت با داشتن سیم کارت ای سیم ئدیگر نیازی به تعدادی زیادی سیم کارت وجود ندارد . فعال سازی سیم کارت های ای سیم از راه دور نیز امکان پذیر است و به گزارش روابط عمومی ایرانسل : ایرانسل نیز تصمیم گرفته به صورت آزمایشی سرویس ای سیم را در شبکه خود راه اندازی کند و اپراتو ر ایرانسل به عنوان اولین و بزرگ ترین اپراتور دیجیتال در ایران سال 96 برای اولین بار در رابطه با سیم کارت های ای سیم صحبت کرده است .
کاربرد eSIM در صنعت ارتباطات و فناوری‌ اطلاعات ، علاوه بر آن که موجب بالا رفتن ضریب امنیت و افزایش امکان ساخت ابزار های ضد آب و ضد غبار می‌ شود ، در گسترش خدمات دستگاه به دستگاه ( M2M ) و اینترنت اشیا ( IoT ) نیز اهمیت به‌ سزایی دارد و می ‌توان از آن به‌ عنوان پیشران توسعه صنعت اینترنت اشیا یاد کرد .
مدیر عامل ایرانسل در این مطلب ، تسهیل در اتصال و فعال‌ سازی ، امکان استفاده از ارتباطات بی‌ سیم در انواع بیشتری از دستگاه‌ های هوشمند ( از جمله گجت‌‎ های پوشیدنی ) ، تحول در استفاده از سرویس رومینگ و نیز صرفه‌ جویی در هزینه‌ های مربوط به توزیع و فروش سیم کارت را از دیگر مزایای استفاده از eSIM عنوان کرده است . در ادامۀ این مطلب آمده است : این فناوری برای تولید کنندگان ساعت ‌های هوشمند و گجت‌ های سلامت هوشمند که به صورت دائم با شبکه‌ های مخابراتی در ارتباط هستند نیز ، کارایی بالایی دارد . هم ‌اکنون در دنیا ، استفاده از eSIM در برخی ساعت ‌های هوشمند ، تبلت‌ ها و دستگاه‌ های سلامت ‌هوشمند آغاز شده و پیش ‌بینی می ‌شود که در آینده نه چندان دور ، کاربرد آن به تمامی دستگاه‌ ها از جمله گوشی‌ های هوشمند نیز گسترش یابد .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.