مجله سیم کارت

روش های استعلام سیم کارت های به نام

2 156,668

این روز ها هر ایرانی چند سیم کارت با نام خود در مخابرات ثبت دارد و به همین علت استعلام خطوط به نام خیلی اهمیت دارد . در واقع ارزان بودن بعضی از سیم کارت ها بعضی از افراد را نسبت به سیم کارت های به نام خود بی توجه باشند و پیگیر ان ها نباشند . اما باید اعلام کنیم که اگر سیم کارت به نام خود دارید و از ان استفاده نمی کنید و یا گم شده است و یا شماره سیم کارت را فراموش کردید . با روش های اعلامی استعلام خطوط خود را بگیرید و نسبت به تعیین وضعیت سیم کارت خود اقدام کنید . ما در این مقاله قصد داریم روش های استعلام خطوط به نام را برای افراد ارائه دهیم .

تمام اپراتور های فعال در کشور که شامل اپراتور “همراه اول” ، ایرانسل و رایتل هستند .

روش های استعلام خطوط به نام

1 – استعلام از طریق سامانه استعلام خطوط
2- استعلام از طریق شماره 300150 و 3000504901
3 – استعلام سیم کارت همراه اول ، سیم کارت ایرانسل و “سیم کارت رایتل” از طریق اپلیکیشن های اپراتور ها
4 – استعلام از طریق کد های دستوری

روش اول استعلام سیم کارت از طریق خطوط

در این روز افراد برای استعلام سیم کارت های به نام می توانند به سامانه mobilecount.cra.ir مراجعه کرده . با وارد کردن کد ملی ، نام و نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، نام پدر خود از تعداد خطوط به نام خود آگاهی پیدا کنند . از طریق پیامک به فرد اعلام می شود . با وارد کردن اطلاعات می توانید از طریق سامانه اعلامی استعلام خطوط به نام خود در هر اپراتور اطلاع پیدا کنید .

روش دوم استعلام از طریق شماره 300150 و 3000504901

در این روش با ارسال کد ملی خود به این سر شماره ها می توانید از تعداد سیم کارت های به نام خود اطلاع پیدا کنید . اگر سیم کارت غیر قابل استفاده دارید نسبت به غیر فعال کردن اقدام کنید . کاربران توجه کنند که استعلام خط هر 10 روز یک بار امکان دارد . در استعلام خطوط به نام فقط و فقط تعداد سیم کارت ی به نام را نمایش می دهد . شماره سیم کارت ها و نام افراد نمایش داده نمی شود .

روش سوم استعلام خطوط از طریق اپلیکیشن اپراتور ها :

اپراتور های فعال در کشور برای مشترکین سیم کارت های خود اپلیکیشن ارائه کرده اند . تا بتوانند از طریق ان اپلیکیشن ها به کلیه خدمات این اپراتور ها دسترسی پیدا کنند . هم چنین با استفاده از این اپلیکیشن ها می توانند استعلام خطوط به نام خود را بگیرند .

اپلیکیشن ایرانسل من

اپراتور ایرانسل برای مشترکین سیم کارت های خود اپلیکیشن ایرانسل من را ارائه کرده است . کلیه افرادی که سیم کارت ایرانسل دارند می توانند با دانلود و نصب این اپلیکیشن به کلیه خدمات این اپراتور بزرگ دسترسی پیدا کنند . هم چنین افراد می توانند با استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من از سیم کارت های ایرانسل به نام خود اطلاع پیدا کنند . برای استعلام سیم کارت های به نام ایرانسل باد در ابتدا وارد اپلیکیشن ایرانسل من شوید . سپس می توانید از منو های موجود در راست در صفحه وارد پرونده و اطلاعات را مشاهده می کنید . سپس سیم کارت ایرانسل به نام خود را انتخاب در این صورت رمزی از طریق پیامک برای خط تلفن یا ایمیل فرستاده می شود و شما در این صورت شماره های به نام شما نمایش داده می شود .

اپلیکیشن همراه من

اپراتور همراه اول ، نیز برای مشترکین سیم کارت های خود اپلیکیشن همراه من را ارائه کرده است . کلیه افرادی که سیم کارت همراه اول دارند می توانند با دانلود و نصب این اپلیکیشن به کلیه خدمات این اپراتور بزرگ دسترسی پیدا کنند . هم چنین افراد می توانند با استفاده از اپلیکیشن همراه من استعلام خطوط به نام خود اطلاع پیدا کنند . در ابتدا وارد اپلیکیشن همراه من شوید . سپس از منو سمت چپ در صفحه شماره همراه به نام خود را نمایش می دهد .

اپلیکیشن رایتل من

اپراتور ایتل نیز به عنوان سومین اپراتور فعال در کشور نیز برای مشترکین سیم کارت های خود اپلیکیشن رایتل من را ارائه داده است که تمام افرادی که سیم کارت رایتل دارند بتوانند با استفاده از این اپلیکیشن به کلیه خدمات این اپراتور دسترسی پیدا کنند .

روش چهارم استعلام از طریق کد های دستوری

روش استعلام سیم کارت های به نام ایرانسل ( irancell ) از طریق کد دستوری به این طریق این است . کلیه کاربران ایرانسل هم سیم کارت ایرانسل دائمی و اعتباری می توانند با کد دستوری ستاره 80 مربع ( # 80 * ) نسبت به استعلام خطوط به نام خود اقدام کنند . روش استعلام سیم کارت های به نام رایتل از طریق کد دستوری به این طریق این است که کلیه کاربران ایرانسل هم سیم کارت ایرانسل دائمی و اعتباری می توانند با کد دستوری ستاره 211 مربع ( # 21 * ) نسبت به استعلام خطوط به نام خود اقدام کنند .

تمامی روش های اعلامی برای استعلام سیم کارت هر 10 روز امکان مجدد درخواست را دارید . زمانی که 10 روز به پایان نرسیده نمی توانید استعلام بگیرید . زمانی که با هر یک از روش ها امتحان کردید و پیامک دریافت نکرده اید . می توانید به ایمیل mobilecount@cra.ir درخواست تان را بگویید . با اطلاعات لازم کد رهگیری دریافت می کنید و تعداد سیم کارت برای شما پیامک می شود . مشترکین اپراتور های همراه اول و ایرانسل برای این که جلوگیری کنید از سلب امتیاز خط تلفن همراه خود سیم کارت های همراه اول کد ملی را به شماره (8980) و سیم کارت های ایرانسلی به شماره (272) پیامک دهید .

2 نظرات
  1. farhad می گوید

    میخام بدئنم جندتا سیم کارت بنامم است

  2. ندا می گوید

    خط ۰۹۱۲ که ۶ساله قطعه هیچ پیگیری دربارش نکردم چون نبودم ۶سال بعداز۶سال شماره گیری میکنم میگه در شبکه موجودنییت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.