مجله سیم کارت

نحوه دایورت کردن خطوط ثابت و همراه

0 7

دایورت از خدماتی است که شاید هر کاربر حتی برای یک بار هم که شده به آن نیاز پیدا کرده است . دایورت کردن خدماتی است که در همه اپراتور های فعال وجود دارد و حتی دایورت کردن برای خطوط ثابت نیز امکان فعال سازی است ، در واقع دایورت به معنای انتقال تماس به خطی دیگر است . تمام اپراتور ها این امکان را فراهم کردن و تمام مشترکین "سیم کارت همراه اول" ، "سیم کارت ایرانسل" و سیم کارت رایتل و حتی خطوط ثابت می توانند از این سرویس استفاده کنند . دایورت کردن جزو خدماتی است که در بعضی از مواقع ضروری است ، برای مثال زمانی که منتظر یک تماس مهم هستید و در دسترس نیستین دایورت کردن خط می تواند کمک زیادی به شما کند . ما در این مقاله سعی داریم روش هایی فعال سازی دایورت کردن را به شما آموزش دهیم :
افراد برای دایورت کردن می توانند هم از طریق تنظیمات گوشی همراه خود و هم از طریق کد دایورتی که اپراتور ها ارائه می دهند استفاده کنند . البته افرادی که "سیم کارت" اعتباری دارند هم سیم کارت همراه اول اعتباری و هم سیم کارت ایرانسل اعتباری باید دقت کنند که هنگام فعال سازی سرویس دایورت باید حتما اعتبار داشته باشند زیرا برای برقراری ارتباط برای هر دو طرف هزینه در نظر گرفته می شود .
دایورت کردن از طریق کد های دستوری : تمای اپراتور های  برای دیورت کد دستوری یکسانی دارند و می توانید برای دایورت تمامی تماس ‌ها از کد « # شماره مورد نظر * 21 * »  استفاده نمایید . برای دایورت تماس‌ ها ، زمانی که مشغول هستید کد « # شماره مورد نظر * 61 * » شماره‌ گیری نمایید . برای انتقال تماس‌ ها ، زمانی که نمی‌ خواهید به گوشی جواب دهید ،  یا اصلا صدای آن را نشنیده ‌اید ، از کد دستوری « #  شماره مورد نظر * 62 * » استفاده نمایید . برای انتقال تماس ‌ها ، زمانی که گوشی خاموش یا از دسترس خارج است ، « #  شماره مورد نظر * 67 * » را شماره ‌گیری کنید .
همان طور که اساره کردیم امکان دایورت تلفن ثابت روی موبایل نیز ممکن است و افراد با شماره گیری کد دستوری * 21 * [شماره مقصد] # و * 57 * [شماره مقصد] # می توانند تلفن ثابت خود را دایورت کنند . برای برداشتن دایورت خطوط ثابت و موبایل در قسمت تماس تلفن همراه خود کد دستوری  # 21 # را شماره گیری نمایید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.