مجله سیم کارت

26 امین سالگرد همراه اول

0 23

"همراه  اول" اولین اپراتوری بود که در ایران شروع به فعالیت کرده است . همراه اول بزرگ ترین اپراتور در کشور است که تا حد بسیار بالایی توانسته اعتماد مردم را به خود جلب کند و ابن اپراتور در بین مردم ایران از اعتبار بالایی برخوردار است . معمولا در بین مردم جامعه تمایل به خرید سیم کارت همراه اول دائمی بیشتر از سایر "سیم کارت" ها می باشد علی الخصوص سیم کارت همراه اول 0912 در بین سایر سیم کارت طرفداران بیشتری دارد و با گذشت زمان سیم کارت همراه اول 0912 ارزشمند تر می شود . همراه اول فعالیت خود را از سال 1373 آغاز کرده است و تا به امروز 26 سال از شروع فعالیت این اپراتور گذشته است و همراه اول در تاریخ 19 مرداد ماه فالیت خود را آغاز کرد که 26 امین سالگرد این اپراتور بزرگ را گرامی می داریم  .

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران 19 مرداد 1373 ، با واگذاری 4 سیم‌ کارت به کارکنان نهاد ریاست جمهوری ، عرضه سیم‌ کارت در ایران توسط همراه اول رسماً آغاز شد.
بهره‌ برداری از اولین فاز شبکه تلفن همراه کشور ، ابتدا در مرداد ماه سال 1373 در شهر تهران با 24 سایت BTSو با ظرفیت 9200 شماره آغاز شد و به دنبال استقبال مردم ، شرکت مخابرات ایران درصدد گسترش پوشش آن از تهران به کل کشور بر آمد . در ادامه و بنا به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، هیأت دولت اساس نامه شرکت ارتباطات سیار را با سرمایه 2000 میلیارد ریال تصویب کرد و تمامی وظایف امور ارتباطات سیار شرکت مخابرات ایران به شرکت ارتباطات سیار ایران ( همراه اول ) واگذار شد . با جدی شدن خصوصى سازى صنعت مخابرات کشور ، این شرکت با درک اقتضائات جدید بازار رقابت ، از سال 1386 فعالیت خود را با نام تجارى « همراه اول » ادامه داد . در سال 1389 این شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل و در 28 آذر 1389 ،  پنج درصد سهام ( معادل 103 میلیون سهم ) خود را در فرا بورس عرضه کرد . روز 29 مرداد 1392 نماد « همراه اول » در بازار بورس باز گشایی شد و این شرکت از آن سال در بازار بورس ایران حضور دارد . شرکت ارتباطات سیار ایران با بیش از 90 میلیون مشترک در تمامی شهر های کشور و حدود 45 هزار روستا ( بیش از 90 درصد روستا ها ) و بیش از 74 هزار کیلومتر از جاده‌ های کشور ، 97 درصد جمعیت کشور را تحت پوشش دارد . این اپراتور علاوه بر این که پیشتاز در عرضه سیم‎کارت بوده است ، پس از دریافت مجوز ارتقاى خدمات نسل 0 و نسل هاى بالا رت از آن در تاریخ ٤ شهریور ١0٩0 با نو سازی مداوم شبکه خود ، به روز ترین تجهیزات شبکه تلفن همراه کشور را در اختیار مشترکان خود قرار داده است.
هم اکنون همراه اول با داشتن بیش از 45 هزار و 600 سایت و 35.6 میلیون مشترک 3G و 4G، وسیع‌ ترین شبکه باند پهن سیار را در اختیار دارد . اپراتور اول در چند سال گذشته ، در ارزیابی هاى رسمی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ( رگولاتوری ) همواره عنوان برترین جایگاه اپراتور های تلفن همراه کشور را برای خود حفظ کرده است . ارزش شرکت ارتباطات سیار ایران به عنوان تنها اپراتور بورسی ایران ، طی شش ماه گذشته بیش از چهار برابر شده است و به ارزش بازار حدود 140هزار میلیارد تومانی رسیده است .
همچنین لازم به ذکر است، همراه اول در فروردین ماه سال جاری توانست به رکورد بیش از 11 پتابایت ترافیک دیتای روزانه دست یابد که رشدی دو و نیم برابری را نسبت به میانگین روزانه ترافیک دیتا در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.