مجله سیم کارت

افتتاح بزرگ ترین مرکز داده توسط همراه اول

0 28

همراه اول بزرگ ترین مرکز داده خود را افتتاح کرد . "همراه اول" که برترین اپراتور در کشور است اقدامات زیادی را در جهت رضایت مشترکین خود انجام داده است و همواره در تلاش است که این اقدامات را گسترده تر کند . همراه اول جدیدا بزرگ ترین مرکز داده خود را در تبریز افتتاح کرده است ، اپراتور ایرانسل نیز مرکز داده خود را افتتاح کرده است .مراسم افتتاحیه این مرکز داده روزیکشنبه هشتم تیر ماه 99 برگزار می شود و در این مراسم محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور ، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی ، مهدی اخوان بها بادی مدیرعامل همراه اول و جمعی از مدیران این مجموعه حضور دارند تا مراسم افتتاحیه را انجام دهند ، این مراسم در ساختمان مرکزی همراه اول ( برج همراه اول ) برگزار می شود و همین طور این مراسم به صورت زنده از طریق پرتال همراه اول به آدرس live.mci.ir  پخش می شود و علاقه مندان به صورت زنده می توانند این مراسم را مشاهده کنند . همراه اول برای این مرکز داده خود نیز اسمی انتخاب کرده است و این مرکز داده بزرگ را مرکز داده شهید قاضی طباطبایی نام گذاری کرده است .
مرکز داده شهید قاضی طباطبایی با اهدافی نظیر توسعه شبکه موبایل در غرب و شمال غرب کشور ،  تأمین بستر و زیر ساخت مورد نیاز برای مجازی‌ سازی شبکه ، افزایش پایداری شبکه ، افزایش کیفیت خدمات ، افزایش قدرت مانور و کنترل ترافیک ، ارائه سرویس‌ های دیجیتال و ارائه سرویس ‌های هاستینگ به مشتری‌ های سازمانی و خصوصی طراحی شده و توسعه یافته است .با توجه به اینکه مراکز داده به عنوان دارایی استراتژیک اپراتور های تلفن همراه ، راه  پیاده‌ سازی تحول دیجیتال را هموار می‌ سازد ، همراه اول با تکیه بر دانش فنی بومی و اعتماد بر استعداد های داخلی کشور و هم چنین استفاده از پیمان کاران بومی برای اجرای عملیات عمرانی ،  .  این دیتا سنتر که با تأکید بر استفاده حداکثری از تولیدات تأمین کنندگان داخلی در بخش زیر ساخت توسعه یافته است ، به گفته محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، افزایش پایداری زیر ساخت‌ های مراکز داده و افزایش ظرفیت خدمات ابری را برای ایران عزیز فراهم خواهد آورد و انجام کسب‌ و کار دیجیتال را برای جوانان تسهیل خواهد کرد .
در حال حاضر شرکت ارتباطات سیار ایران ، گسترده‌ ترین شبکه برای ارائه سرویس‌ های دیجیتال را در اختیار دارد و با افتتاح دیتا سنتر تبریز در راستا ی توسعه زیر ساخت‌ های شبکه ملی اطلاعات ، بزرگ ترین مرکز داده غرب و شمال‌ غرب کشور زیر بار خواهد رفت .
همراه اول به عنوان اولین و بزرگ ترین اپراتور تلفن همراه ایران و با مأموریت  تحقق رویای دیجیتال برای همه ایرانیان ، برنامه گسترده‌ ای برای ایجاد مراکز داده در کشور دارد و امید می ‌رود هموطنان از مزایای این کار بزرگ بهره‌ مند شوند و بتوانند از مزیت ها این طرح یزرگ بهره مند شوند همراه اول این ماموریت را به نحو احسن انجام خواهد داد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.