مجله سیم کارت

شروع مرحله آزمایشی نقشه مجازی ایرانسل

0 3

با شروع مرحله آزمایشی و از روز شنبه ۱۱ دی‌ماه خدمات نوین نقشه مجازی ایرانسل در شش كلانشهر كشور عرضه می‌شود.

با شروع مرحله آزمایشی و از روز شنبه ۱۱ دی‌ماه
خدمات نوین نقشه مجازی ایرانسل در شش كلانشهر كشور عرضه می‌شود

خدمات نوین و پیشرفته «نقشه مجازی ایرانسل» با نام تجاری «نما» برای اولین‌بار در كشور و به صورت آزمایشی از روز شنبه ۱۱ دی‌ماه در شش كلانشهر تهران، كرج، تبریز، اصفهان، شیراز و مشهد مقدس به مشتركین ایرانسل ارائه می‌شود.
به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این سرویس می‌تواند با تشخیص مکان قرارگیری مشترکین در تمام نقاط تحت پوشش شبکه تلفن همراه ایرانسل، کاربرد های متنوعی را به آنان ارائه كند.

مشتركین ایرانسل، به کمک این سرویس می‌توانند موقعیت جغرافیایی دوستان خود را معین نموده و یا محل خود را به آنها اطلاع دهند، بدین صورت که موقعیت دوستان از طریق پیام‌کوتاه (SMS) و یا پیام چندرسانه‌ای (MMS) به مشترک ارسال می‌گردد و حتی وی قادر خواهد بود موقعیت‌ها را بر روی نقشه فارسی رصد كند. همچنین مشترك می‌تواند محل قرارگیری خود را مکان‌یابی کرده و از موقعیت فعلی خود در نقشه آگاه شود.

پس از اولین درخواست مکان‌یابی، سیستم طی یک پیام‌کوتاه از دوستان مشترک درخواست مجوز می‌كند و در صورت تایید آنها، مشترك از موقعیت ایشان باخبر می‌شود. همچنین این سرویس دارای قابلیت‌های پیشرفته‌تری از جمله راه‌اندازی گروه و انجمن بوده و مشتركین می‌توانند دوستان خود را بر این اساس طبقه‌بندی كنند.

براساس این گزارش، خدمات نوین نقشه مجازی ایرانسل به آسانی و بدون نیاز به نصب نرم‌افزار، تنظیمات خاص و یا سیستم موقعیت‌یاب جهانی (GPS) قابل استفاده بوده و انواع گوشی‌ها، حتی گوشی‌های ساده و قدیمی نیز این سرویس را پشتیبانی می‌کنند.
در مرحله پیش راه اندازی، تمامی مشتركین ایرانسل برای ثبت‌نام و فعال‌سازی سرویس نمای دوستان می‌توانند به پورتال نقشه مجازی ایرانسل در وب‌سایت رسمی این شركت مراجعه كنند و یا یك پیام‌كوتاه بدون متن به شماره ۸۹۸۹ ارسال نمایند. دریافت رمز عبور از طریق ارسال پیام‌كوتاه بدون متن به شماره ۱۳۰ و یا تماس با مركز خدمات مشتركین ایرانسل به شماره ۷۰۰ نیز امکان‌پذیر می‌باشد.

مشتركین ایرانسل پس از ثبت‌نام و فعال‌سازی سرویس نمای دوستان خود می‌توانند از طریق مراجعه به پورتال خدمات نقشه مجازی ایرانسل، شماره‌گیری كد دستوری #۸۹۸* از خط ایرانسل خود و یا ارسال عبارت «راهنما» و یا “rahnama” به شماره ۸۹۸۹ از طریق پیام‌كوتاه، از خدمات و مزایای متنوع این سرویس استفاده كنند.

در این مرحله، هزینه ثبت‌نام و هربار مکان‌یابی تنها ۲۰۰ ریال تعیین شده است. ضمن آنكه مشتركین می‌توانند برای مشاهده جدول قیمت‌گذاری، به پورتال نقشه مجازی در وب سایت ایرانسل مراجعه كنند.

براساس اطلاعیه ایرانسل در مرحله پیش راه اندازی، این سرویس به صورت آزمایشی در كلانشهرهای تهران، کرج، تبریز، اصفهان، شیراز و مشهد به مشترکین علاقه‌مند ارائه می‌شود و متقاضیان می‌توانند پس از ثبت‌نام، از مزایای منحصر به فرد این سرویس استفاده كنند. تمام تلاش ایرانسل بر ارائه خدمات باکیفیت و پیشرفته به مشتركین است، با این حال پیش‌بینی می‌شود که در مرحله راه‌اندازی آزمایشی این سرویس اختلالاتی وجود داشته باشد، لذا مشترکین می‌توانند موارد احتمالی، پبشنهادات و انتقادات خود را از طریق لینک موجود در وب‌سایت ایرانسل به كارشناسان این شركت ارسال نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.