مجله سیم کارت

قوانین تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی همراه اول

0 14
 • اپراتور های فعال در کشور امکانی را برای مشترکین سیم کارت های اعتابری خود ایجاد کرده اند که این مشترکینی به آسانی بتوانند سیم کارت های اعتباری خود را به دائمی تغییر دهند و دیگر نگران مشکلات ناشی از سیم کارت اعتباری نباشند . اپراتور همراه اول یکی از آن اپراتور هایی است که این امکان را برای مشترکین سیم کارت همراه اول اعتباری خود قرار داده است و آن ها می توانند به راحتی و اسانی سیم کارت خود را از اعتباری به دائمی تبدیل کنند . البته باید اشاره کنیم که این تبدیل "سیم کارت" دارای قوانینی نیز می باشد که مشترکن سیم کارت های همراه اول اعتباری باید قبل از تبدیل سیم کارت خود به دائمی به ان ها توجه کند . ما در این مقاله سعی داریم این قوانین را برای مشترکینی که به هر دلیلی سعی دارند سیم کارت همراه اول اعتباری خود را به دائمی تبدیل کنند ، ارائه دهیم :
  1 – در مرحله اول باید در زمان تبدیل سیم کارت ، حتما سیم کارت اعتباری در شرایط فعال باشد . مدارک لازم شامل حضور مالک به همراه اصل کارت ملی و سیم کارت فعال است و باید فرم مربوطه را تکمیل و امضا کند .2 – فقط شخصی که شمارهسیم کارت در سیستم اطلاعات مشترکین ، به نام او ثبت شده است ( مشترک تلفن همراه ) اجازه تبدیل سیم کارت همراه اول از اعتباری به سیم کارت همراه اول دائمی را دارد . در صورتی که شخصی غیر از مشترک اصلی نسبت به تبدیل شماره "سیم کارت همراه اول اعتباری" به دائمی اقدام نماید ، شرکت ارتباطات سیار ایران مجاز است که شماره سیم کارت مزبور را بدون بازگشت هیچ یک از هزینه‌ های تبدیل ، به حالت اعتباری تغییر وضعیت دهد . در هر حال شخص مزبور ضمن داشتن مسئولیت حقوقی و کیفری در خصوص تلفن همراهی که به طور غیر مجاز تبدیل وضعیت شده ، در مقابل شرکت ارتباطات سیار ایران ، مراجع قانونی و به ویژه مشترک اصلی سیم کارت مسئول و پاسخگو بوده و می بایست خسارات وارده به مشترک و شرکت ارتباطات سیار ایران را جبران نماید .
  4 – در صورت داشتن اعتبار بیش از هزینه تبدیل سیم کارت ، مبلغ مذکور در اولین دوره صورت حساب ، به حساب بستانکاری مشترک انتقال خواهد یافت .
  5 – مشترک پس از تبدیل سیم کارت همراه اول اعتباری حداقل به میزان 6 ماه امکان نقل و انتقال شماره تلفن همراه دائمی را ندارد .
  6 – درصورت وجود هر گونه بسته مصرفی فعال با مدت زمان باقی مانده ( که حجم مصرفی آن پایان نیافته است ) ، در صورتی که آن بسته با سیم کارت همراه اول دائمی مشترک قابل ارائه باشد ، پس از تبدیل ، به سیم کارت همراه اول دائمی منتقل می‌ گردد ولی اعتبار هدیه انواع شارژ اعم از شارژ فوق العاده ، جوانان و بانوان و هم چنین سرویس چتر اضطراری و جمعه های رویایی و بسته های ترکیبی دلخواه به شماره تلفن همراه دائمی منتقل نمی گردد .
  7- مشترکین دارای سیم کارت های دیتا ، درسا و انارستان ، سازمانی ، گردشگری ، زائر ، حقوقی ، همگانی و روستایی امکان تغییر به دائمی را ندارند .
  8 – پس از تبدیل سیم کارت اعتباری به سیم کارت دائمی ، امکان تبدیل مجدد شماره تلفن همراه دائمی شده به اعتباری به هیچ وجه وجود ندارد . به بیان دیگر ، تبدیل سیم کارت همراه اول اعتباری به دائمی بازگشت نا پذیر می‌ باشد .
  9 – پس از تغییر مشترک به دائمی کلیه قوانین حاکم بر مشترکین دائمی اعم از چرخه عمر سیم کارت ( سلب امتیاز ، استرداد ودیعه ، قطع و … ) بر این دسته از مشترکین نیز اجرایی می شود .
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.