مجله سیم کارت

مدیر عامل همراه اول: حضور نرم‌افزارهای ارتباطی را تبدیل به فرصت می‌کنیم

0 5

مدیر عامل همراه اول ارائه سرویس‌های باند پهن را فرصتی برای رقابت و ارانه خدمات بهتر به مشترکین عنوان کرد.
سرویس‌های ارتباطی جدید OTT که خدمات mVoIP را ارایه می کنند، می توانند چالشی برای اپراتورها باشند. ولی از آنجا که همراه اول از قبل پیش بینیهای لازم را کرده است، با ورود به سرویس‌های باند پهن و ارائه خدمات نوین، مشکل خاصی نخواهد داشت.

مدیر عامل همراه اول ارائه سرویس‌های باند پهن را فرصتی برای رقابت و ارانه خدمات بهتر به مشترکین عنوان کرد.

 

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، وحید صدوقی – مدیرعامل اپراتور اول تلفن همراه کشور – در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت، در پاسخ به سؤال یکی از سهامداران در خصوص تأثیر ورود سرویس‌های ارتباطی نظیر وایبر و واتس اَپ بر درآمد اپراتورهای تلفن همراه و اینکه آیا برای این مورد تدبیری اندیشیده شده است یا خیر؟، گفته است: سرویس‌های ارتباطی جدید OTT که خدمات mVoIP را ارایه می کنند، می توانند چالشی برای اپراتورها باشند. ولی از آنجا که همراه اول از قبل پیش بینیهای لازم را کرده است، با ورود به سرویس‌های باند پهن و ارائه خدمات نوین، مشکل خاصی نخواهد داشت.

 

صدوقی افزود: خیلی از دولتها از اپراتورها حمایت می‌کنند به عنوان مثال در کشور امارات "وایبر" و "واتس اَپ" فیلتر شده است. البته در ایران ارایه این خدمات آزاد است و همه این نرم افزارهای ارتباطی موبایلی، باز هستند. سیاست همراه اول رویکرد رقابت در این حوزه است و مطمئن هستیم با ارائه سرویسهای باند پهن، هرچند تهدیدی در دل آن نهفته است، ولی با تدبیری که اندیشیده شده می توانیم خدمات مورد نیاز مشترکین را ارائه دهیم.

 

وی با اشاره به چشم انداز همراه اول و برنامه این اپراتور برای سال 93 اظهار کرده بود: در سال جاری در راستای رسیدن به چشم انداز همراه اول، تمرکز ما ارائه سرویس باند پهن به مشترکین است که انشاالله با تدبیر وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اردیبهشت ماه مجوز فرکانس را دریافت و پس از پایان دوره انحصار، در ابتدای شهریور ماه، سرویسهای نسلهای بالاتر را ارائه میکنیم. سعی داریم در 4 ماه باقیمانده هر چه سریعتر مقدمات کار را فراهم کنیم و در اولین فرصت سرویسهای جدید خود را عرضه کنیم. این کار بزرگی است و یک تحول اساسی در ارتباطات کشور است.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.