مجله سیم کارت

ساخت چهار گوشی شیائومی با سنسور 108 مگاپیکسلی

0 19

ساخت چهار گوشی شیائومی با سنسور 108 مگاپیکسلی

شیائومی یکی از کمپانی های قوی چینی است که طرفداران خاص و فراوانی دارد.گوشی های این کمپانی از طراحی جذاب و هیجان انگیزی برخوردار است و روز به روز نیز در حال پیشرفت و تکاپو می باشد.طبق اخبار بدست آمده این کمپانی در حال ساخت چهار گوشی با قابلیت خاص می باشد.

این قابلیت منحصربفرد سنسور آن می باشد که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود.

همانطور که می دانید استفاده از سنسور 48 مگاپیکسلی ، قابلیتی است که روی تعداد زیادی از گوشی ها تعبیه شده است و کاربرد اساسی روی گوشی دارد. اما نکته جالبی که وجود دارد اینست که قرار است قابلیت جدیدی بجای این سنسور ارائه شود.سنسورهای جدید برای استفاده دوربین ها سنسورهای 108 مگاپیکسلی خواهند بود که بزودی عرضه می شوند.

طبق گزارشهای بدست آمده، "شیائومی" در حال ساخت چهار گوشی هوشمند خود مجهز به سنسور 108 مگاپیکسلی می باشد که از اسامی رمزی tucana، draco، umi و cmi بهره خواهد برد.شایان ذکر است که این گوشی‌ها از سنسور ISOCELL Bright HMX ساخت سامسونگ استفاده می‌کنند.این سنسور نخستین سنسوری است که مرز 100 مگاپیکسلی را رد می‌کند و کمپانی های "سامسونگ" و  شیائومی این سنسور را با همکاری همدیگر طراحی کرده اند.

طبق گفته های به دست آمده از این کمپانی ها و به واسطه ترکیب پیکسل‌ها، این سنسور می‌تواند در محیط‌های کم‌نور نور بیشتری دریافت کرده و در نهایت عکس‌های واضحتر و روشن‌تری را ارائه نمایند.

رابط کاربری استفاده شده در گوشی های شیائومی miuiمی باشد. گوشی‌های شیائومی از قابلیت سنسور 108 مگاپیکسلی و در رزولوشن کامل ارائه خواهد شد و همچنین این قابلیت برای 4 گوشی مذکور ارائه خواهد شد

در انتها ذکر این نکته حائز اهمیت است که سامسونگ قصد دارد به زودی تولید انبوه سنسورهای 108 مگاپیکسلی را آغازکند و این بدان معنی می باشد که تا چند ماه دیگر شاهد عرضه نخستین گوشی مبتنی بر این سنسور خواهیم بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.