مجله سیم کارت

عرضه گوشی های هواوی P40 با دو سیستم عامل

0 48

عرضه گوشی های هواوی P40 با دو سیستم عامل

همانگونه که در جریان هستید، هواوی ماه گذشته گوشی‌های میت 30 و میت 30 پرو را معرفی کرد که به دلیل تحریم‌های آمریکا به سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های گوگل دسترسی ندارند. این کمپانی بزرگ چینی در آینده  ای نه چندان دور قصد دارد از گوشی‌های هواوی P40 خود رونمایی کند. اما نکته ای که وجود دارد اینست که با وجود ادامه روند این محدودیت‌ها باید هواوی برای پرچمداران بعدی خود و همچنین گوشی‌های P40  خود استراتژی دیگری را اتخاذ نماید.

در واقع با توجه به شرایط کنونی در صورتیکه تحریم های اعمال شده از سمت ایالات متحده به هواوی تا سال 2020  همچنان اعمال شود، به احتمال زیاد گوشی‌های هواوی P40 با دو سیستم‌عامل اندروید 10 و همچنین سیستم عامل هارمونی روانه‌ی بازار خواهند شد. در حقیقت می توان گفت گوشی‌های هواوی P40 و هواوی P40 پرو می‌توانند مانند میت 30 از اندروید 10 بدون داشتن سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های گوگل بهره ببرند. این در حالیست که  کاربران قادر خواهند بود در صورت تمایل از سیستم‌عامل اختصاصی هواوی هم استفاده نمایند. در واقع هواوی این اختیار را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که بدون هیچ اجباری از سیستم‌عامل اختصاصی این شرکت استفاده نمایند. این حرکت، برای بهبود ویژگی‌های سیستم‌عامل هارمونی، بی شک بازخوردهای مختلفی در پی خواهد داشت.

لازم به ذکر است که فعلا  سیستم‌عامل هارمونی

هواوی آماده عرضه نمی باشد و تا دو سال دیگر نمی‌تواند به‌عنوان رقیب قابل توجهی برای iOS در نظر گرفته شود. این در حالیست که شرکت هواوی در آماده سازی این فرآیند از متخصصین و بودجه کافی برای تسریع در فرایند توسعه سیستم‌عامل هارمونی هواوی بهره می‌برد. این احتمال وجود دارد که هنگام عرضه هواوی P40 سیستم‌عامل مذکور آماده ارائه در گوشی‌های هوشمند باشد.

در انتها لازم به ذکر است که گوشی های هواوی P40 در ماه مارس 2020 در اروپا معرفی خواهند شد. تمام این موارد در صورتی اعمال خواهد شد که تحریم ها از سمت آمریکا برداشته نشود،  زیرا در صورت برداشتن تحریم ها گوشی‌های مذکور همراه مجهز به سرویس‌های گوگل و اندروید 10  بوده و در بازار کشورهای مختلف عرضه خواهند شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.