مجله سیم کارت

فروش بالای گوشی های ریلمی در بازار هند

0 18

فروش بالای گوشی های ریلمی در بازار هند

طبق آمار و گزارشات به دست آمده فروش گوشی های ریلمی در بازار هند ، موج افزایشی را تجربه کرده است و ریلمی موفق شده است بازار هند را در دست گرفته و به فروش بی سابقه ای دست پیدا کند.طبق آمار و گزارشات بدست آمده گوشی های ریلمی توانستند نسبت به سال گذشته با افزایش 400 درصدی در بازار هند مواجه شوند.این در حالیست که این کمپانی موفق شد در سه ماهه سوم 2019 ، حدود 14.3 درصد از بازار هند را به خود اختصاص دهد.

همانگونه که می دانید کمپانی realme در ابتدا به عنوان زیرمجموعه شرکت اوپو ، فعالیت خود را آغاز نمود .در آن زمان سهم فروش گوشی های این کمپانی در بازار تنها 3.1 درصد بودند.تا اینکه بعد از گذشت مدتی کوتاه این کمپانی موفق شد تحولی در بازار گوشی های هوشمند ایجاد کرده و جایگاه خود را در بازار پررنگتر نماید.

در واقع طبق بررسی شرکت IDC،ریلمی بالارفتن بخشی از فروش خود را مدیون موفقیت چشمگیر گوشی c2 و و گوشی‌های سری 5 می داند .این در حالیست که "اوپو" هم توانسته است بخشی از بازار هند را به خود اختصاص داده و یک پله پایینتر از "ریلمی" قرار بگیرد. سهم فروش گوشی های اوپو در بازار هند 11.8 درصد گزارش شده است که این آمار برای ریلمی 14.3 درصد می باشد.

در ادامه لازم به ذکر است که فروش گوشی های شیائومی و  ویوو در بازار هند نیز بسیار شگفت انگیز می باشد . بنابراین میزان فروش گوشی های شیائومی با اندکی کاهش 27.1 درصد گزارش شده است و "شیائومی" همچنان در صدر جدول پرفروشترین گوشی ها در کشور هند می باشد. در همین راستا فروش گوشی های ویوو نیز توانسته است با 15.2 درصد آمار خوبی برای خود به ثبت رسانده و در مقام سوم این رده بندی قرار بگیرد.

نکته ای که در این میان ذکر آن حائز اهمیت می باشد اینست که بدلیل اینکه سه شرکت اوپو ، ویوو و ریلمی تحت مالکیت BBK Electronics قرار دارند ، می توان این سه شرکت را مهم‌ترین عرضه‌کننده گان  گوشی‌ها در هند به حساب آورد.

اما طبق گزارشات بدست آمده سامسونگ برعکس کمپانی های ذکر شده با کاهش فروش در بازار هند مواجه بوده است.آمار فروش کره ای در بازار هند 18.9 درصد گزارش شده است که به نسبت سال گذشته با کاهش 8.5 درصدی مواجه بوده است. "سامسونگ" سال گذشته موفق به فروش 22.6 درصدی در بازار هند شده بود . البته باید خاطرنشان کنیم که  IDC طی خبری اعلام کرده است که  بخشی از این آمار به تاریخ عرضه گوشی‌های این شرکت برمی‌گردد و در سه‌ماهه قبلی سهم بازار گوشی‌های این شرکت 25 درصد بوده است.

فروش بالای گوشی های ریلمی در بازار هند

حال نکته ای که در این میان بسیار جالب و هیجان انگیز می باشد اینست که کاربران هندی تنها به چند برند علاقه مند هستند که بغیر از این برندها ، آمار فروش گوشی های متفرقه در این کشور فقط 12 درصد گزارش شده است. این درحالیست که آمار فوق در سال گذشته 30 درصد گزارش شده بود.

شیائومی در این بازار به خوبی توانسته است رشد کند و این می تواند یکی از دلایل اصلی کاهش فروش سامسونگ در این بازار باشد.در واقع می توان فروش بالا و موفقیت آمیز ریلمی را به عنوان نکته ای مثبت و دور از انتظار دانست . این کمپانی با پیروی ازز شیائومی موفق شده است کاربران زیادی را به سمت خود سوق دهد.

طبق آمار به دست آمده شیائومی در فروش آنلاین موفق شده است 40 درصد از بازار را به خود اختصاص دهد . گوشی های ردمی K20 و K20 پرو ، در بین گوشی های 300 تا 500 دلاری موفق به فروش بالا و مناسبی در هند رسیده اند و توانسته اند شور و هیجان خاصی در بازار گوشی های هوشمند ایجاد نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.