ايرانسل گوشي
TowerTowerTowerTower

سیم پک

سیم پک های همزادی، سریالی و سبدی

در دنیای سیم کارت ها روش های متنوعی برای فروش آن ها وجود دارد که قصد داریم سه مورد از سیم پک های تا از پرکاربرد ترین آن ها را برای شما معرفی کنیم و مورد تجریه و تحلیل قرار دهیم.

به طور کلی داشتن چند سیم کارت مرتبط به یکدیگر باعث برندسازی و شناخت پذیر بهتر شما و همین امر باعث ارتباط بهتر شما افراد میشود. البته همین امر درصد خطا در شماره گیری مخاطبین شمارا بسیار کم میکند.

سیم پک های همزاد

سیم پک های همزاد همگی از یک اپراتور نیستند و اپراتور سرویس دهنده آن ها با یکدیگر متفاوت است. حتما تصور میکنید این به چه معنا است؟ سیم کارت پک های همزاد معمولا از دو عدد بیشتر هستند و تمامی ارقام آن ها مشترک میباشد بجز پیش شماره های آن ها که باعث میشود اپراتورهای آنها یکسان نباشد. درصد خطا در شماره گیری در این نوع سیم کارت ها بسیار پایین میباشد چرا که ارقام یکسانی دارند. به عنوان مثال:

09120000333

09370000333

09210000333

09350000333

همانطور که در مثال ها اشاره کردیم و مشاهده کردید تمامی ارقام یکسان هستند و تنها تفاوت آن ها در پیش شماره آنها است اگر قصد برند سازی و شناخته شدن بهتر دارید این نوع سیم پک بسیار به شما کمک خواهند کرد.

سیم پک های سریالی

در این نوع سیم پک ها تفاوتی ندارد اپراتور سیم شما چیست؟ یا چه پیش شماره ای دارد. برای ساختن این نوع سیم پک دست کم باید دو خط که تکی یا ده تایی، صدتایی، هزارتایی، ده هزارتایی، میلیونی پشت سر هم قرار بگیرند.

البته لزوما نباید پشت سرهم قرار بگیرند مهم داشتن نظم در بین اعداد و انتظام داشتن برای جلوه دهی تناوب میان آنها است و معمولا این نوع سیم کارت ها به صورت تکی دارای ارزش بالایی نیستند پس باید به صورت یکجا به فروش برسند. به عنوان مثال:

09000000111

09000000112

09000000113

یا

09000780000

09000880000

یا

09002220000

09003330000

09004440000

همانطور که مشاهده کردید در تمامی مثال های بالا یک انتظام خاصی رعایت شده است که بیانگر ترتیب اعداد و ارقام این سیم پک ها می باشد.

سیم پک های سبدی

این نوع سیم پک در تعداد بسیار بالایی بین افرادی که در این بازار هستند معامله می شود. این نوع سیم پک اغلب به صورت یک به یک به فروش نمیرسند و اگر فروخته شوند قیمت متفاوتی خواهند داشت. هدف از ارائه این سیم پک ها برای ساختن سیم پک های دیگر با ارزش بیشتر می باشد. به اصطلاح این نوع سیم پک ها درهم می باشد ممکن است در سیم پک سبدی که شما خریداری میکنید سه پک سریالی یا همزاد وجود داشته باشد، و همچنین ممکن است هیچ خطوط مرتبطی وجود نداشته باشد.

مزیت های داشتن سیم پک

یکی از مزیت های داشتن سیم پک شماره منظم تسریع در یادگیری این شماره ها است. که همین امر باعث ماندگار در ذهن می شوند. کاهش اشتباهات شماره گیری مخاطبین شما یکی دیگر از مزیت های این سیم پک ها است تصور کنید بخاطر اشتباه چاپی یا بد خطی نوشتاری عدد دو و سه آخر شماره تماس شما اشتباه نوشته شوند ولی با در اختیار داشتن این مجموعه سیمکارت ها در هر صورت با شما تماس برقرار خواهند کرد.

سیم پک ها و تاثیر آن ها در تجارت و بازاریابی

مخاطبان شما را ترغیب به تماس گرفتن میکند. شماره های ساده و مرتبط از لحاظ ذهنی افراد را ترغیب میکند که با شما تماس بگیرند. شماره های مرتبط بسیار در امور تبلیغاتی شما نیز تاثیر دارند. اینکه مشتری های شما بتوانند شماره های شما را به راحتی به یاد بیاورند همین امر باعث بهبود فرآیند های بازاریابی و افزایش فروش شما خواهد شد.

بهبود روند سیم پک های سبدی

اعداد مرتبط باعث می شوند که تماس گیرندگان به راحتی و بدون خطا شماره ی شمارا وارد کنند. این می تواند از اشتباهات تایپی و اشتباهات انسانی در انتقال اطلاعات جلوگیری کند. شماره های مرتبط باعث بهبود شناخت پذیری برند شما می شوند و به مشتری های شما کمک می کند که راحتر شمارا به خاطر بیاورند.

سیم کارت‌های با شماره مرتبط به عنوان ابزاری آسان و مؤثر برای ارتباط با مشتریان و بازاریابی در تجارت شناخته می‌شوند. آنها مزایای اعم از یادگیری ساده تر، اشتباه‌یابی کمتر، تبلیغات موثر و بهبود فرآیندهای مدیریت کسب و کار را فراهم می‌کنند. به همین دلیل، استفاده از این نوع سیم کارت‌ها می‌تواند به بهبود عملکرد و رشد تجارت شما کمک کند.

مقایسه سیم پک ها

سیم پک های همزاد تقریبا قیمت های مناسب تری دارند و مقرون به صرف هستند زیرا پیش شماره های مختلف و اپراتور های مختلف از لحاظ قیمتی با یکدیگر تفاوت دارند همچنین نباید ا زحمت های این نوع سیم پک نیز گذشت البته این مشکل در تمامی سیم پک ها وجود دارد و آن فروخته شدن سیم کارت مورد نظر شما می باشد که پیش از شما خریداری کرده است. ولی اگر شما تصمیم به داشتن سیم پک های سریالی گرفته اید باید در نظر بگیرید که تمامی اپراتور ها قیمت یکسانی ندارند. به عنوان مثال اگر شما تصمیم گرفته اید تا یک سیم پک از خطوط 0912 داشته باشید باید هزینه بسیار بالای آن را نیز در نظر بگیرید.

در سیم پک های سبدی هم که وابسته به شانس است چون به صورت یکجا به فروش میرسد علاوه بر آن که تعداد خطوط موجود در سیم پک سبدی اغلب همانند سیم پک های دیگر نمی‌باشد در تعداد بیشتری است نیز ممکن هیچکدام از اعداد یکدیگر پیروی نکنند و نظمی داخل سبد شما وجود نداشته باشد. به اصطلح سیم کارت های سیم پک سبدی درهم است.

نتیجه گیری

مجموعا در اختیار داشتن این سیم پک ها از همه لحاظ به شما در روند مدیریتی و تجارت شما کمک می کند.در اختیار داشتن خطوط مرتبط باعث تعامل بیشتر شما با مخاطبین خود شما میشود.همچین سیم پک ها می توانند یک استراتژی اساسی در بازاریابی و مدیریت کسب و کار شما باشند و یک تجربه مثبت برای شما باشند.

ولی نباید هزینه های این سیم پک ها غافل شد که هزینه های بالایی دارند. باید با توجه به نیاز های خودتان اقدام به انتخاب بهترین سیم پک بکنید. به طور کلی اگر قصد خرید سیم پک های خاص دارید باید به افراد متخصص مراجعه کنید تا در این مسیر به شما کمک کنند.